W dniach 18-20 maja w Parku Mużakowskim odbyły się Zielone Świątki, podczas których goście mogli wziąć udział w wycieczkach rowerowych, oprowadzaniach z przewodnikami, koncercie jazzowym i ognisku. To już drugie wydarzenie organizowane w ramach projektu pt. „Park Mużakowski – zwiększenie atrakcyjności turystycznej i dostępności obiektu światowego dziedzictwa UNESCO”/ Muskauer Park – Steigerung der touristischen Attraktivität und Barrierefreiheit des UNESCO-Weltkulturerbes, finansowanego z Programu Współpracy INTERREG 2021-2027.

Podczas „Zielonych Świątek z Parkiem Mużakowskim” codziennie odbywały się spacery z przewodnikami pod hasłem „Poznaj Park Mużakowski”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się nie tylko o historii Parku, ale także o postaciach, które go kształtowały. Oprowadzania zorganizowaliśmy również dla zagranicznych gości – w języku niemieckim i angielskim.

Dla osób, które wybrały wycieczki rowerowe przygotowaliśmy małą niespodziankę. Każdego dnia trasa była inna, a podczas niedzielnego rajdu nasi przewodnicy zaprowadzili gości z Parku Mużakowskiego do Parku Rododendronów w Kromlau, w którym odbywał się „Blutenfest”.

Wieczorem, 18 maja, odbyło się ognisko, podczas którego mogliśmy wspólnie usiąść i odpocząć przed koncertem jazzowym zespołu Dubai Dixie Band, stanowiącym idealne zwieńczenie pierwszego dnia.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie.

Projekt finansowany ze środków Programu Współpracy INTERREG 2021-2027 i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Park Mużakowski – zwiększenie atrakcyjności turystycznej i dostępności obiektu światowego dziedzictwa UNESCO”/ Muskauer Park – Steigerung der touristischen Attraktivität und Barrierefreiheit des UNESCO-Weltkulturerbes, finansowanego z Programu Współpracy INTERREG 2021-2027. 

Udostępnij: