Tegoroczne Święto Parku Mużakowskiego odbędzie się 26maja.

Tego dnia na odwiedzających park po obu stronach czekają liczne atrakcje. W polskiej części parku w godz. 12-18 będzie można wziąć udział w warsztatach, animacjach i zabawach. Goście będą mogli skosztować miejscowych produktów i potraw. Nie zabraknie kramów z unikatowym rękodziełem. Wystąpią też zespoły muzyczne z Polski i Niemiec.

Na tarasie Domu Angielskiego będzie można obejrzeć inscenizację teatralną pt. „Dawno, dawno temu…” w wykonaniu teatru Trójkąt z Zielonej Góry, posłuchać muzyki na żywo oraz skosztować lokalnych wypieków.

Niemiecka część parku zaprasza w południe do kawiarni w oranżerii na koncert gitarowy, a wieczorem na koncert amerykańskiego zespołu „The Stone Band”. W browarze na terenie Bad Muskau wystąpi Serkowitzer Volksoper z przedstawieniem „Praeludium und Unfug”.

Organizatorami Święta Parku Mużakowskiego jest Urząd Miasta Łęknica, Stadt Bad Muskau, Narodowy Instytut Dziedzictwa,  Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau”,  Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”, OKSiR w Łęknicy.

Szczegółowy program na ulotce do pobrania.

Pliki do pobrania

Udostępnij: