Park Mużakowski to unikatowa przestrzeń, do której zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, pochodzenie i zainteresowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a naszym zadaniem jest wykreowanie programu, który pomoże odwiedzającym park poznać jego najpiękniejsze zakątki i tajemnice.

Do tej pory nasza uwaga koncentrowała się głównie na dzieciach i młodzieży, którym od wielu lat przekazujemy wiedzę o historii parku, opowiadamy o drzewach i zwierzętach, które w nim występują. Organizujemy pogadanki, zabawy, konkursy i spacery tematyczne, które uczą zwracać uwagę na piękno krajobrazu i przyrody. Nasze propozycje realizujemy we współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi i edukacyjnymi z gmin sąsiadujących z parkiem.

Pragniemy jednak zainicjować działania, które będą atrakcją dla szerszego grona odbiorców, skłonią ich do odwiedzania parku nie tylko w celach rekreacyjnych, ale i poznawczych. Olbrzymi potencjał tego miejsca, tkwiący w niezwykłym połączeniu sztuki i natury, daje ogromne możliwości. Do współpracy i partnerstwa zapraszamy wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, włączyć się w nasze inicjatywy i przeżyć w naszym parku piękne chwile.

Koordynator zadań edukacyjnych: Katarzyna Jagiełło, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Pracownia Terenowa „Park Mużakowski” w Łęknicy.

Udostępnij: