W sobotę, 28września zapraszamy do historycznej szkółki w polskiej części Parku Mużakowskiego, gdzie, już po raz szósty, odbędzie się kiermasz roślin i owoców pn. „Jabłoniowy zawrót głowy”.

W godzinach 11.00-18.00 swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, szkółkarze i sadownicy z regionu. Na uwagę zasługuje przygotowana przez nich oferta sprzedaży sadzonek starych odmian drzew owocowych oraz warzyw i owoców z ekologicznych upraw. Kupić będzie można również rośliny ozdobne do ogrodu. Zainteresowani poradami ogrodniczymi będą mogli zwrócić się z pytaniami do specjalistów, a ciekawi różnorodność rodzimej flory oraz wykorzystania gatunków rodzimych w ogrodach przydomowych na pewno ucieszą się ze spaceru z ogrodnikiem.

Przygotowano również bogatą ofertę sprzedaży produktów roślinnych, domowych przetworów, miodów, a także win regionalnych i wyrobów rękodzieła. Dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach ruchowych i artystycznych, gdzie stworzyć będą mogli obrazy string art. i makramy. W tym roku zielonogórscy leśnicy przygotowali warsztaty pn. Leśny papier czerpany – kreuj, komponuj i zabierz naturę ze sobą!

Edukatorzy leśni tak opowiadają o warsztacie „To, że drewno jest podstawowym surowcem do produkcji papieru, wszyscy wiemy. Ale jak w dzisiejszych czasach stworzyć papier?- to pytanie raczej nie zaprząta nikomu codziennych myśli. Patrząc wstecz, na przykład jak było 95 lat temu, kiedy powstały w Polsce Lasy Państwowe – czy wówczas dostępny był biały, syntetyczny papier?  Wówczas przodowała manufaktura, statystycznie każdy Polak wykorzystywał ok. 3kg papieru rocznie i wiele rzeczy było produkowanych z wykorzystaniem pracy ludzkich rąk. Dlatego też, w Leśnej Osadzie Lasów Państwowych, w trakcie Jabłoniowego zawrotu Głowy, zielonogórscy leśnicy zaprezentują dawną sztukę tworzenia papieru w formie warsztatów. Będzie to wspaniała okazja do zaprojektowania własnego arkusza eko-papieru oraz do podjęcia ciekawych rozmów z leśnikami. Zapraszamy do Leśnej Osady!”

Zapraszamy serdecznie wszystkich szukających odpoczynku w jesiennym słońcu przy nastrojowej muzyce.

Pliki do pobrania

Udostępnij: